هیولا

داستان هیولا

رویای ساخت بازی‌های رایانه‌ای با کیفیت عاملی بود که باعث شد بتوانیم تعدادی از جوانان با استعداد کشورمان را در قالب تیم ساخت بازی در شرکت فن‌افزار گرد هم آوریم و قدم در مسیری پرپیچ‌و‌خم قرار دهیم. مسیری که از نیمه دهه ۸۰ تاکنون در آن قرار داریم و حاصل آن تولید تعدادی بازی برای رایانه‌های شخصی، موبایل و کنسول‌های خانگی بوده است.
پس از اتمام کار تولید اولین بازی، گرشاسپ، متوجه شدیم که نحوه رساندن بازی به مخاطب حداقل به اندازه ساخت خود بازی اهمیت دارد. در همان زمان با مشکل‌های انتشار بازی به صورت فیزیکی در کشور مواجه شدیم و هم زمان شاهد رشد بسترهای نشر دیجیتال بازی در جهان بودیم. با رشد نفوذ اینترنت در کشور، وجود یک بستر عرضه دیجیتالی بازی‌ها به نظر بهترین راهکار می‌آمد. راهکاری که علاوه بر در دسترس قرار دادن بازی‌ها در سراسر کشور، این امکان را فراهم می‌آورد تا سازندگان به‌صورت مستقیم با مخاطبان در ارتباط باشند و آخرین بروزرسانی‌های بازی‌های خود را نیز به راحتی در اختیار همه مخاطبان قرار دهند. در آن زمان ارزش یک فروشگاه عرضه دیجیتالی به عنوان یک اکوسیستم مفید برای همگان مشخص شده بود. با توجه به پیشینه شرکت فن‌افزار در زمینه تولید نرم‌افزارهای تحت وب، در سال ۹۶ تصمیم گرفتیم که یک بستر عرضه دیجیتالی برای بازی‌های ایرانی و آن دسته از بازی‌های بین‌المللی که تمایل داشته باشند به‌صورت رسمی در ایران منتشر شوند، ایجاد کنیم. هیولا متولد شد.
امروز افتخار ما این است که بهترین بازی‌های ایرانی که در این سال‌ها ساخته‌ شده‌اند، از طریق هیولا، برای همه علاقمندان در کشور قابل تهیه می‌باشند. نگاه ما در هیولا،‌ احترام به گیمر ایرانی است و امیدواریم هیولا آن بستری باشد که برای اولین بار در کشور، خدمات خوبی به گیمرها ارائه می‌دهد و بهترین بازی‌ها را به‌صورت رسمی و قانونی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.
چالش صنعت بازی در کشور ما عدم رعایت قوانین کپی-رایت است ولی تلاش هیولا ارائه خدمات با کیفیت به آن دسته از مخاطبان است که فرهنگ رعایت حقوق مولفین برایشان مهم است. تلاش خواهیم کرد که هیولا پیوسته بتواند خدمات بهتری ارائه دهد و شاهد رشد صنعت تولید بازی‌های رایانه‌ای در کشورمان باشیم.

فن افزار

فن افزار در یک نگاه

مجموعه فن‌افزار از سال 1378 با بهره‌گیری از توانمندی‌های بالقوه و بالفعل مهندسین جوان و با هدف ارائه خدمات نرم افزاری در زمینه‌های مختلف با تمرکز بر راهکارهای مبتنی بر وب، فعالیت خود را آغاز نمود و در اندک زمانی توانست جایگاهی مناسب در صنعت انفورماتیک کشور پیدا کند.
این مجموعه با حرکت به سوی آخرین فناوری‌های نرم افزاری و کاربرد آن‌ها در ایجاد تحول در طرح‌های تجاری توانست تجارب ارزنده‌ای را در ارائه راه حل‌های تحت وب کسب نماید و طیف وسیعی از مخاطبان و مشتریان شامل سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی را تحت پوشش خویش قرار داد.
مجموعه فن افزار از سال 1385 در حوزه ساخت و طراحی بازی‌های رایانه‌ای نیز فعالیت خود را آغاز نمود که هم اکنون در این زمینه از فعالان صاحبنظر کشور، منطقه و فعال در عرصه بین المللی می‌باشد.